Finansman Türleri

Bu bölümde Senetle Araba alırken yararlanabileceğiniz ödeme planı çeşitleri bulunmaktadır. Aşağıdaki ödeme planlarından kendinize uygun olanı seçerek iletmeniz durumunda özel olarak ödeme planı hazırlanacaktır.

image

Sıra Ödeme

%30 Peşinat

48 aya kadar ayda bir olmak üzere ödeme yapılan ödeme türüne sıra ödeme denmektedir. Sıra ödemeli araç alımlarında %30 peşinat ile %40 arasında müşterinin ödeme alışkanlıklarına göre peşinat belirlenmektedir.

image

2 Ayda Bir Ödeme

%40 Peşinat

Adından da rahatlıkla anlaşılacağı gibi müşterilerin 24 aylık taksit döneminde 2 ayda bir ödeme yapmasına imkan sunulmaktadır. 2 ayda bir ödeneceği için taksit sayısı 12 ile sınırlı olduğu için 12 taksitten fazla olamaz.

image

Ara Ödeme

%40 Peşinat

Ara ödeme sistemi mevcut taksitlerinizi düşürmek ve gelecek olan gelirlerinizi kullanarak gereksiz vade farkından kurtulacak ve taksit tutarlarınızı düşürmenize olanak sağlayacaktır. Sıra ödemeli ödeme planlarında araya konulan ek ödemelere ara ödeme denilmektedir.

image

3 Ay Sonra Ödemeye Başla

%40 Peşinat

Bu sistemde sıra ödemeli ödeme planınızın 3 ay ertelenerek ilk taksitinizin 3 ay sonra başlamasına olanak sağlamaktadır. Kısaca belirtmek gerekirse aracınızı hemen alıyorsunuz 3 ay sonra ödemeye başlıyorsunuz.